UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
30 listopad 2018

Przyzwyczailiśmy się już do umów, zawieranych między sobą przez operatorów, które mają na celu poprawienie jakości świadczonych usług w zakresie telefonii i Internetu mobilnego. I chociaż takie kooperacje nie zawsze kończą się powodzeniem, najnowsza umowa Orange i T-Mobile zdaje się być znakomitym rozwiązaniem dla wielu osób, które wciąż nie znajdują się w zasięgu usług światłowodowych.

Czytaj więcej
23 listopad 2018

Liczba klientów Play wynosi już 15 milionów, co – biorąc pod uwagę ten sam okres w roku ubiegłym – okazuje się być wynikiem lepszym o niecałe 4%. W samym tylko drugim kwartale bieżącego roku, Play podłączyło do sieci 121 tysięcy nowych klientów. Aby poprawić te wyniki, a jednocześnie zwiększyć zadowolenie aktualnych klientów, Play postanowiło przyspieszyć budowę swojej sieci. Co to oznacza dla wszystkich osób, korzystających z usług operatora?

Czytaj więcej
16 listopad 2018

Internet mobilny przeżywa nieustanny rozkwit, a jego popularność jest coraz większa – świadczą o tym rosnące liczby pobieranych przez klientów danych i coraz wyższe prędkości transferów. Za te ostatnie odpowiada w dużej mierze Orange, które chwali się swoimi stacjami bazowymi, spośród których bardzo duża część posiada uruchomione agregacje. Co to oznacza dla klientów sieci?

Czytaj więcej
03 wrzesień 2018

W ostatnim czasie informowaliśmy o dużej aktywności sieci Orange, między innymi w zakresie rozbudowy sieci światłowodów. To nie koniec inwestycji operatora, który tym razem ma w planach komercyjne przetestowanie technologii LTE-M, która pozwala budować Internet Rzeczy (IoT) w oparciu o sieć 4G. Co to oznacza w praktyce?

Czytaj więcej
27 sierpień 2018

Sieć bezprzewodowa w naszym kraju stale się rozwija i kolejny dowód na to daje sieć Play, która poinformowała o poszerzeniu listy miejscowości, których mieszkańcy mogą bezproblemowo korzystać z szybkiego Internetu. To kolejny krok do przodu, dzięki któremu nasz kraj zacznie osiągać w tym zakresie znacznie lepsze wyniki na arenie międzynarodowej niż do tej pory.

Czytaj więcej
20 sierpień 2018

T-Mobile, chcąc do maksimum wykorzystać rozwój nowych technologii, zdecydowało się na stworzenie pierwszego w Polsce Smart City – najbardziej zaawansowanego polskiego miasta. Wybór padł na Kazimierz Dolny, który jest jednym z najpopularniejszych pod względem turystyki miast w naszym kraju.

Czytaj więcej
13 czerwiec 2018

2018 rok jest jak na razie bardzo owocny dla Netii, która zwiększyła zyski w I kwartale, przy jednoczesnym spadku przychodów, co według operatora było kwestią zmniejszonej liczby usług, szczególnie w kontekście klientów prywatnych, a także dużej presji cenowej na usługi głosowe. Jak wyniki Netii wyglądają w szczegółach?

Czytaj więcej
06 czerwiec 2018

LTE Orange dociera już do 99,8% populacji naszego kraju, zaś agregacja pasma obejmuje już 45,8% mieszkańców Polski. 4G obsługuje natomiast aż 10 400 stacji bazowych, co jest wynikiem lepszym niż na początku 2018 roku – o 150 stacji. Wygląda więc na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, o których również pisaliśmy, rozwój infrastruktury jest w przypadku tego operatora nieunikniony. Z korzyścią dla nas wszystkich!

Czytaj więcej
30 maj 2018

Raport za 2017 rok, który udostępniła niedawno Grupa Cyfrowy Polsat, pozwolił nam dowiedzieć się nieco więcej na temat jej sieci – zarówno szkieletowej, jak i dostępowej. Dowiedzieliśmy się między innymi, że sieć 2G składała się z 7 569 stacji bazowych, a 3G – 10 143 stacji NodeB. To jednak nie wszystkie informacje – więcej szczegółów znajdziesz poniżej!

Czytaj więcej
05 kwiecień 2018

Netflix już od dawna jest nie tylko internetową wypożyczalnią filmów i seriali do oglądania online. Obecnie to także producenci wysokiej jakości produkcji serialowych, jak i filmowych, które można obejrzeć tylko za pośrednictwem tej platformy. Nic więc dziwnego, że jakość połączenia internetowego jest tu kluczowa.

Czytaj więcej
Do góry