UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Sieć światłowodowa – wspólna umowa Orange i T-Mobile

30 listopad 2018

 

Przyzwyczailiśmy się już do umów, zawieranych między sobą przez operatorów, które mają na celu poprawienie jakości świadczonych usług w zakresie telefonii i Internetu mobilnego. I chociaż takie kooperacje nie zawsze kończą się powodzeniem, najnowsza umowa Orange i T-Mobile zdaje się być znakomitym rozwiązaniem dla wielu osób, które wciąż nie znajdują się w zasięgu usług światłowodowych.

Sieć światłowodowa dla budynków wielorodzinnych
Najnowsza umowa Orange i T-Mobile dotyczy aż 1,7 mln gospodarstw, które znajdują się na obszarach nieregulowanych – dzięki temu otrzymają one dostęp do sieci światłowodowych, a co za tym idzie, zostaną objęte zasięgiem bardzo szybkiego Internetu mobilnego. Umowa ta ma na celu nie tylko poprawienie komfortu użytkowników Internetu w Polsce, ale również popularyzację konwergencji, a co za tym idzie – rozwój rynku telekomunikacyjnego w naszym kraju. Warto dodać, że tego rodzaju umowa, dotycząca sieci światłowodowej, jest pierwszą, jaka została zawarta w Polsce.

Szczegóły umowy między Orange i T-Mobile
Umowa podpisana została na 10 lat, a opłata wstępna, za skorzystanie z sieci przez T-Mobile, wynosi 275 milionów złotych. Do tego dochodzą opłaty dodatkowe, ponoszone za każdego klienta. Długość trwania umowy może zostać przedłużona w sytuacji, gdy skorzystać z sieci postanowi określona liczba klientów. Pełen zakres usług powinien być dostępny dla klientów już na początku przyszłego roku.

Do góry