UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W nowy rok wchodzimy z... szybkim Internetem

05 marzec 2018

Początek 2018 roku rozbudził w nas nadzieję, że szybkość Internetu w naszym kraju będzie o wiele większa niż w ostatnim roku. Jeszcze w grudnia 2017 roku granicę 100 Mbit/s przekroczyła INEA i chociaż wynik ten jest nieco gorszy w styczniu, wszystko wydaje się iść w dobrym kierunku.

 Speedtest – styczeń 2018

W klasyfikacji średniej prędkości pobierania zwyciężyła wspomniana INEA – prędkość pobierania u tego operatora wynosiła 98,92 Mbps. Jest to wynik o ponad 10 Mbps lepszy niż w przypadku operatora Toya, który zajął drugie miejsce i prawie 30 Mbps od trzeciego w rankingu UPC. Poza INEA, wszyscy czołowi operatorzy poprawili swoje wyniki względem grudnia 2017.

Sytuacja poprawiła się również w przypadku Internetu WiFi, w którym liderem jest UPC (prędkość pobierania 40,70 Mbps), a na kolejnych miejscach znajdują się Toya, INEA oraz Vectra. Każdy z operatorów poprawił swój wynik o co najmniej kilka procent! Wśród dostawców Internetu mobilnego lideruje T-Mobile (18,89 Mbps), a kolejne miejsca zajmują Orange (17,31 Mbps), Plus (15,11 Mbps) oraz Play (13,75 Mbps). Również w tym przypadku odnotowano poprawę wyników.

Prognozy na przyszłość?

Jak najbardziej pozytywne, szczególnie gdy do powyższych wyników dodamy również stabilną sytuację w przypadku Internetu LTE. Biorąc pod uwagę, że rozwój Internetu w Polsce postępuje, a światłowody docierają do coraz większej liczby domów – prędkość pobierania powyżej 100 Mbps powinna być w niedalekiej przyszłości coraz częściej ujmowana w rankingu Speedtest.

Do góry