UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Play rozbudowuje sieć, T-Mobile również z ambitnymi planami

15 marzec 2018

Opinie na temat dostępności i szybkości Internetu od polskich operatorów sieci komórkowych są różne, a co chwilę pojawiają się nowe zestawienia prędkości i skuteczności sieci. Niedawno informowaliśmy o planach rozbudowy infrastruktury światłowodowej przez firmę Orange, a teraz pojawiła się informacja o planach Play – jej prezes Jorgen Bang-Jensen ogłosił niedawno, że w 2018 roku liczba nadajników sieci ulegnie znacznemu powiększeniu.

Jest dobrze, będzie lepiej

W chwili obecnej Play dysponuje liczbą 5764 nadajników, a zdecydowana większość z nich obsługuje sieć LTE. Dla prezesa firmy to jednak wciąż za mało, by spełniać oczekiwania klientów, dlatego też zapadła decyzja o powiększeniu liczby nadajników o kolejne 1000 (liczba orientacyjna – prawdopodobnie nowych nadajników może być nieco więcej).

Play w ten sposób nie pozostaje bierny na działania konkurentów, którzy mają ambitne plany wyeliminowania białych plam na mapie całego kraju. W ten sposób firmie uda się do 2020 roku docierać ze swoim Internetem do ponad 99 procent populacji naszego kraju, co praktycznie wyeliminuje problem dostępności sieci. Wraz z budową nowych nadajników, można będzie liczyć również na lepszą prędkość połączenia.

Co na to T-Mobile?

Plany T-Mobile na 2018 rok są nieco inne – jak poinformował prezes firmy Andreas Maierhofer, celem jest wprowadzenie dostępu fiber i oferty telewizyjnej, a także utrzymanie dobrych wyników, jakie T-Mobile uzyskało w 2017 roku (między innymi dzięki pakietowi no limit na Internet, który okazał się niezwykle popularny wśród klientów ).

Jaki będzie ten rok dla polskich operatorów? Czas pokaże, ale jedno jest pewne – nasz Internet będzie coraz szybszy i coraz lepiej dostępny!

Do góry