UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Sieć Cyfrowego Polsatu w 2017 roku - poznaj szczegóły!

30 maj 2018

Raport za 2017 rok, który udostępniła niedawno Grupa Cyfrowy Polsat, pozwolił nam dowiedzieć się nieco więcej na temat jej sieci – zarówno szkieletowej, jak i dostępowej. Dowiedzieliśmy się między innymi, że sieć 2G składała się z 7 569 stacji bazowych, a 3G – 10 143 stacji NodeB. To jednak nie wszystkie informacje – więcej szczegółów znajdziesz poniżej!

Cyfrowy Polsat siecią stoi
Z raportu Cyfrowego Polsatu wynika, że grupa prowadziła w 2017 roku zaawansowane prace, których zwieńczeniem na początku 2018 roku było uruchomienie bardzo dużej liczby stacji bazowych, działających na częstotliwości 900 MHz. Obecnie, w oparciu o częstotliwości z tego pasma, klienci korzystają już z niemal 1000 nadajników LTE!

W przypadku Cyfrowego Polsatu, sieć dostępowa wspierana jest przez sieć transmisyjną, a grupa chwali się również swoją radiową siecią transportową, składającą się z prawie 8000 łączy radioliniowych w warstwie dostępowej. Dzięki tego rodzaju rozwiązaniu, możliwa jest skuteczna obsługa klientów prywatnych i biznesowych oraz dostarczanie im dedykowanych rozwiązań. Warto dodać, że Grupa Cyfrowy Polsat posiada 4418 km własnych kabli światłowodowych w sieci optycznej, a 4950 km dzierżawi.

A co z wynikami finansowymi?
Oczywiście w przypadku jednego z potentatów rynku, jakim jest Grupa Cyfrowy Polsat, można było jak zwykle liczyć na ponad stumilionowe przychody i tak też było w 2017 roku. Zysk netto wyniósł równe 167,1 mln zł, co jednak okazało się wynikiem 3,3% niższym niż w roku 2016. Co ciekawe – wzrosła sprzedaż Cyfrowego Polsatu (o 1,7%), a łączna liczba usług, jakie grupa świadczyła klientom wynosiła zawrotną liczbą ponad 16 mln! Jeżeli chodzi o liczbę usług kontaktowych związanych z Internetem, wyniosła ona 1,81 mln.

Do góry