UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

LTE-M testowane przez Orange

03 wrzesień 2018

W ostatnim czasie informowaliśmy o dużej aktywności sieci Orange, między innymi w zakresie rozbudowy sieci światłowodów. To nie koniec inwestycji operatora, który tym razem ma w planach komercyjne przetestowanie technologii LTE-M, która pozwala budować Internet Rzeczy (IoT) w oparciu o sieć 4G. Co to oznacza w praktyce?

Czym jest LTE-M?

LTE-M to nowoczesna technologia transmisji danych, która działa w oparciu o sieć 4G i spełnia wszelkie wymogi stawiane przez 5G. Daje ona bardzo wiele korzyści, spośród których na pierwszy plan wysuwa się zdecydowanie możliwość obsługi bardzo dużej liczby urządzeń w ramach pojedynczej stacji bazowej. Co więcej – LTE-M zapewnia minimalny pobór prądu, a do tego działa stabilnie w najtrudniejszych warunkach, a nawet trudno dostępnych miejscach, gdzie pojawiają się problemy z zasięgiem – np. w piwnicach.

LTE-M to bardzo rozwojowa technologia, dająca użytkownikom nowe możliwości. Wspiera ona mobilność wykorzystywanych urządzeń, umożliwiając np. obsługę w roamingu czy monitoring w czasie rzeczywistym.

Orange zaprasza do współpracy!

LTE-M będzie testowane w Warszawie, Gliwicach, Tarnowie i Mysłowicach, a operator już teraz zaprasza do współpracy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz start-upy. Taka polityka otwarcia się na klienta i wspólne testowanie możliwości technologii, ma pozwolić tworzyć innowacyjne i przydatne rozwiązania dla biznesu, które już za kilka lat mogą mieć kluczowe znaczenie w naszym kraju.

Przyjmowanie zgłoszeń przez Orange trwa od 20 czerwca, a najciekawsze z nich zyskają dostęp do unikalnych możliwości sieci Orange. Warto spróbować!

Do góry